Nakon međusobnih optužbi i obračuna, jutros se ponovo oglasio ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković.
– Jučer nam je Bisera Turković, dok je objašnjavala kako su njena putovanja na Maldive i Bali imala smisla, a moja na druge destinacije nisu, ponovo iznijela već više puta ponovljenu laž.
SDA se hvali da je izlobirala sankcije za Dodika, a ona to nabraja kao uspjeh svoje diplomatije.
Kao papagaji to ponavljaju članovi, simpatizeri i botovi SDA, DF-a i SBiH.
Dva pitanja za Biseru:
Da li zna da je Dodik pod sankcijama od 2017. godine?
Jeste li u paketu tada završili i sankcije za Fadila i Asima, iste godine kada su Dodiku sankcije proširene, kad ste se već pitali?
I jedno dodatno pitanje – znate li da je ambasador SAD-a u to vrijeme bio vama mrski Murphy?
Danas ćemo objasniti Biseri šta je diplomatija, popodne kada završimo redovne sastanke.
I dodatno ćemo pojasniti da je bahatost plaćati putovanja u prosjeku 8.500 KM, poručio je Konaković.

